1. huhtikuu 2014 - 18:21 | Joonas Pikkarainen
![John C. Reilly John C. Reilly](http://www.filmaatikko.fi/sites/default/files/01filmaatikko_images/uutiset/john_c_reilly.jpg)
Epätavallinen rakkauselokuva The Lobster on saanut tuotantoonsa lisää näyttelijöitä, kun jo entuudestaan vakuuttavaa kööriä täydentämään saapuvat John C. Reilly (kuvassa), Ashley Jensen, Michael Smiley ja Jessica Barden.
The Lobster on dystooppinen kuvaus, jossa epätoivoinen mies rikkoo Kaupungin lakia, jonka vuoksi sinkut pidätetään ja pakotetaan löytämään elämänsä rakkaus 45 päivässä Hotellista. Epäonnistuessaan heidän muutetaan haluamaksi eläimeksi ja päästetään luontoon.
Elokuvaan on jo entuudestaan kiinnitetty Colin Farrell, Rachel Weisz, Ben Whishaw ja Léa Seydoux. Ohjauksesta vastaa Yorgos Lanthimos.
Lähde: