Entourage-elokuva junnaa raha-asioiden vuoksi

Tammikuussa vihreää valoa saanut Entourage-elokuva on pattitilanteessa. Julkisuuteen tulleiden tietojen mukaan kyse on palkkaneuvotteluista, joihin suurin osa näyttelijöistä ei ole tyytyväisiä.

Tuottaja Mark Wahlberg avautui asiasta TMZ:lle ja kertoi, että elokuvan tuotanto käynnistyy välittömästi, kun ”ne tyypit lakkaavat olemasta niin ahneita.”

Kyseiset henkilöt ovat oletettavasti Kevin Dillon, Jerry Ferrara ja Adrian Grenier, sillä he eivät ole suostuneet vielä elokuvaan. Grenier vastasi Twitterissä Wahlbergin heittoon sanomalla:

”Minä kirjoitan minkä tahansa sopimuksen, joka antaa KAIKILLE pääosaesittäjille mahdollisuuden nauttia mahdollisesta menestyksestä TASAVERTAISINA.”

Elokuvan ohjaajaksi on kiinnitetty Doug Ellin. Jeremy Piven ja Kevin Connolly ovat jo allekirjoittaneet sopimuksen uusia roolinsa.